Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 90

Wątek: Format plików z wycieczek RAW czy JPG

  1. #51
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Miałem na myśli wywołanie nowego JPG z RAW z poprawionym WB
    Pytanie było do tych, którzy robią w jpgu ?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  2. #52
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ci, którzy robią "w JPEGu", pewnie niczego nie poprawiają. Ale nikogo takiego w tej dyskusji nie ma
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #53
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.681
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    w jotpegu robię telefonem
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #54
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Słuszna uwaga. Miliardy ludzi jakoś nie mają problemów z WB na nieskalibrowanym ekranie Audiofile i fotofile dzielnie mierzą się jednak z dylematami, które nieznane są nikomu innemu
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #55
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Słuszna uwaga. Miliardy ludzi jakoś nie mają problemów z WB na nieskalibrowanym ekranie Audiofile i fotofile dzielnie mierzą się jednak z dylematami, które nieznane są nikomu innemu
    Pewien audiofil stracił kompletnie słuch. Jednak nadał słyszał różnicę między CD a gramofonem.
    Jest: Białkowy, amatorski system wyzwalania migawki + E-PM2 + mZD 14-42 IIR + mZD 17 f/1.8, mZD 45 f/1.8 + Marumi CPL DHG
    Potrzeby: mZD 25 f/1.8, mZD 12 f/2.0, mZD 14-150 f/4.0-5.6, OM-D E-M5 Mark II wszystko w srebrze
    Marzenie: mZD 12-200 f/3.5-6.3 tylko szkoda, że czarnuch.

  6. #56
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Miliardy ludzi jakoś nie mają problemów z WB na nieskalibrowanym ekranie
    Nie wątpię, dla nich jest OK, a dla oglądającego na skalibrowanym ekranie nie zawsze.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Audiofile i fotofile dzielnie mierzą się jednak z dylematami, które nieznane są nikomu innemu
    Nie popadajmy w skrajności. Jestem od tego baaaardzo daleki. Fotografia poniekąd to forma Sztuki. Często celowo używa się specyficznej kolorystyki.
    Nie będziemy chyba też poprawiać (WB) koloru śniegu w zachodzącym słońcu, bo przecież jest biały.
    Są sytuacje kiedy jednak kolory mogą razić swoją "radioaktywnością", można podejrzewać, że autor takiej pracy nie obrabiał zdjęcia na skalibrowanym monitorze i u niego było całkiem OK. Inny przykład to przy zdjęciach portretowych, zbyt nienaturalny kolor skóry także może razić.
    Szczerze powiem, jestem pełen uznania dla kogoś kto na podstawie tego co wyświetla ekran LCD aparatu poprawia kolorystykę, czy tam WB. Nie twierdzę, że się nie da, po prostu nawet mając taką funkcję w aparacie nigdy bym się o to nie pokusił. Każdy ma tam jakieś swoje podejście w tym temacie i dobrze.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #57
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zwykle gdy widzę "radioaktywną" kolorystykę zdjęć, to nie jest ona efektem JPEGów czy nietrafionego WB, lecz efektem nieskrępowanej twórczości artystycznej i godzin mozolnej pracy w LR, być może nawet na skalibrowanym monitorze
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #58
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zwykle gdy widzę "radioaktywną" kolorystykę zdjęć, to nie jest ona efektem JPEGów czy nietrafionego WB, lecz efektem nieskrępowanej twórczości artystycznej i godzin mozolnej pracy w LR, być może nawet na skalibrowanym monitorze
    Więc mastępne pytanie: czy taką twórczość lepiej wykonywać na jpgu czy na rawie?
    Wiem, że na jpgu da się ale jak się ma skalibrowany monitor, wypada psuć jpga obrabiając go raz jeszcze?
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.681
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Więc mastępne pytanie: czy taką twórczość lepiej wykonywać na jpgu czy na rawie?
    Wiem, że na jpgu da się ale jak się ma skalibrowany monitor, wypada psuć jpga obrabiając go raz jeszcze?
    ja tam się nie znam, ale mój telefon ma aplikację "Galaxy Enhance" i tam jest opcja "magic"
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #60

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Pewien audiofil stracił kompletnie słuch. Jednak nadał słyszał różnicę między CD a gramofonem.
    To się nadaje do wątku "humor"

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ci, którzy robią "w JPEGu", pewnie niczego nie poprawiają. Ale nikogo takiego w tej dyskusji nie ma
    Ja robię zdjęcia wyłącznie w jpgu. Zakładam, że algorytmy są na tyle dobre, że niewiele można już zdziałać. I generalnie szkoda na to czasu.
    Bo czasu mało, a zdjęcie z jpga też można poprawić. I to robię, w miarę delikatnie, aby nie przesadzić z ingerencją. Staram się być jak najbliżej tego co oko widziało.
    Wywoływanie z Rawa to może być już działalność artystyczna - chodzi o uzyskanie określonego efektu lub przetworzenia zdjęcia dla uzyskania specjalnego obrazu często niespotykanego w naturze.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

Podobne wątki

  1. Kasowanie plików JPG + ORF
    By clorox in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.01.10, 18:33
  2. Szukam plików ORF
    By skow in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 07:24
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26.11.06, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.